FITNESS CENTRUM

Aréna Mariána Gáboríka ponúka dvojpodlažné fitnes centrum s aerobik zónou. Je otvorené denne od 7:00 do 21:00 hod. K dispozícii máme kvalitné moderné zariadenia – bežiaci pás, eliptický trenažér, bicyklový ergometer, stepper a iné. Nájdete tu aj špeciálne značkové stroje TECHNOGYM vybavené dotykovou obrazovkou s technológiou iPAD-u. K dispozícii počas cvičenia máte TV, internet alebo rádio.

FITNESS

Otváracie hodiny fitness centra

Po – Pi: 7:00 – 21:00

So – Ne: 8:00 – 21:00

Kontakt

Mobil:
+421 917 945 388

E-mail:
fitnes@mariangaborik.sk

VSTUPNÉ

Jednorázový vstup nie je časovo obmedzený. Platnosť permanentnej karty od dobytia 1 rok. Záloha na permanentnú kartu 2 Eurá.

POSILŇOVŇA

jednorázovo 4,00 €

študenti 3,00 €

dôchodcovia 3,00 €

SKUPINOVÉ CVIČENIE

jednorázovo 4,00 €

študenti 3,50 €

dôchodcovia 3,50 €

PERNAMENTKA

1 mesiac 35,00 € (neobmedzený vstup)

10 vstupov 35,00 €

20 vstupov 65,00 €

50 vstupov 135,00 €

20 vstupov 55,00 €
(študent, dôchodca)

AEROBIC

V našej aerobikovej zóne Vám ponúkame rôzne tréningy alebo intervalové cvičenia ako napríklad: Jumping, Jumping klasik, Funkčný tréning, Pilates, Tabata, Zumba, Power Yoga a dalšie. Bližšie informácie o cvičeniach nájdete nižšie.

Rozvrh cvičení / rezervácia

Na aerobik sa môžete prihlásiť aj cez rezervačný systém, ktorý máte kedykoľvek k dispozícii. Ak sa dostanete na čakaciu listinu, prosíme Vás, aby ste si sledovali či Vám bolo pridelené voľné miesto. Ak sa zaregistrujete a neskôr sa nemôžete lekcie zúčastniť, poprosíme Vás aby ste včas rezerváciu zrušili a uvolnili tak miesto ďalším záujemcom. Minimálny limit na 1 lekciu je 5 a viac záujemcov! Pod 5 záujemcov bude lekcia zrušená. Vaše kontaktné údaje zadané v systéme slúžia len pre informovanosť o lekciách aerobiku.

Pozrite si rozvrh tréningov a intervalových cvičení.

Popis intervalových cvičení

AEROBIK a FITNESS
spaľovanie tukov, tréning kondície a tvarovanie problémových partií tela

Lekcia

Piloxing KNOCKOUT

Zameranie

je 45 minutové silové cvičenie, zahŕňa samozrejme aj zahriatie, uvolnenie a čistú energiu, ktorá preslávila piloxing – je jasné že dostanete KO (knockout-položí vás to = knock you out). Inštruktor Vás bude viesť 6 kôl, v každom je 3 min BASE + 1,5 min. či 2 min dril (tvrdý výcvik). V každom BASE vyskúšate nový, inovatívny spôsob prevedenia vysoko intenzívne cviky posilňujúce CORE, ktoré sú ovplyvnené boxom, funkčným tréningom, cardiom a plyometriou (výskoky).
Drills (tvrdý výcvik) pozostáva z klasických dynamických kondicných cvikov napr angličaky, poloha „plank“ so štýlom Piloxing – hard core twist BASE = základ = BOX alebo SPORT- PILATES alebo KNOCKOUT

PILOXING®

je lekcia, ktorá spája 3 druhy cvičenia: PILATES na pretiahnutie chrbáta, TANEC pre zábavu a BOX pre trošku výbušnosti. Doporučuje sa cvičiť na boso alebo v protišmykových ponožkách. Budeme vyrovnané, sexy a silné ženy.

BODY art aerobic

vhodné aerobné cvičenie pre začiatočníkov, posilňovacie prvky sú vkladané do jednoduchej choreografie, posilňovanie s činkami alebo len s vlastným telom

BOSU®

Posilňovacie cvičenie, ktoré využíva špeciálne balančné pologuľe. Efektívne spaľuje tuky, posilňuje a spevňuje svalstvo celého tela. Navyše pozitívne pôsobí na rozvoj kardio – vaskulárneho systému

JUMPING®

Skupinové cvičenie na trampolínkach, dynamické poskoky, balans posilňovanie, rýchle šprinty, skvelá hudba, motivujúci inštruktor, lekcia plná zábavy , eufórie, výborný spaľovať tukov. Jumping šetrí vaše kĺby.

JUMPING® interval

Lekcia Jumping so striedaním rýchlejšieho a pomalšieho tempa v pravidelných INTERVALOCH. Počas pomalých intervalov sa posilňujú rôzne skupiny svalov s použitím vlastnej váhy tela, jednoručiek, ower ballov, uterákov. Celá lekcia je v aeróbnom pásme, preto je zaručený aj spaľovací efekt a zároveň tvarujeme naše telo.

TAE-BO European Taebo® BASIC

kombinácia taekwon-da, karate, boxu, kde sa trénuje vytrvalosť, sila, rýchlosť, rovnováha i obratnosť, intenzívny tréning celého tela – posilnenie srdcovo-cievneho systému, tréning výbušnosti a dynamiky

BODY STYLING

Ide o aeróbne cvičenie, v ktorom prevažujú posilňovacie cvičenia. Posilňuje sa rovnomerne celé telo, preto výborne formuje postavu a vylepšuje kondičku! Používajú sa stepové schodíky, lopty, expandre, jednoručky a váha vlastného tela.

Pilates „institut“

posilňovacia, naťahovacia forma cvičenia stimulujúca obeh, rozvíja pružnosť a ohybnosť, tvaruje dlhé a štíhle svaly, napomáha k správnemu držaniu tela

BODY and MIND
pomalé formy skupinových cvičení, zamerané na chrbát a na flexibilitu tela a duše

 

Zdravý CHRBÁT

– škola zdravého chrbta
Rehabilitačno-relaxačné cvičenie na spevňovanie a uvoľňovanie chrbta, ktorý pri dnešnom štýle života veľmi trpí a to má za následok jeho bolesti. Aj týmto cvičením na bolesť chrbta môžete rýchlo zabudnúť. Cvičenie je zamerané na celkovú revitalizáciu organizmu, nácvik správneho dýchania -čím sa odbúra napätie svalov, zlepší sa prekrvenie, peristaltika čriev, čím sa organizmus zbavuje odpadových látok, venujeme viac pozornosti svalom, na ktoré sa zabúda. Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie, pre tých, ktorí chápu, že prevencia je najdôležitejšia. Naučíme sa poznávať naše telo, porozumieť mu, pracovať s ním.

FLEXI-bar

Pri cvičení s týmto náčiním pracujú oproti kmitaniu FLEXI-BARu hlboké svaly chrbtové, všetky brušné svaly a tiež svaly panvového dna. Dobré posilnenie hlbokého svalového systému je často riešením mnohých bolestí chrbta. Určitý počet kmitov za minútu má za účinok nie len silový vytrvalostný tréning, ale zintenzívňuje tiež látkovú výmenu a zvyšuje srdcovú frekvenciu.

PORT de BRAS

Cvičenie, ktoré vedie k uvoľneniu mysle i tela. Je určený pre tých , ktorí chcú precvičiť správne držanie tela a posilniť chrbát. Správny postoj je základ všetkých cvikov Port De Bras. Pri posilňovaní sa kladie dôraz na brucho, čo je pre správne držanie tela ideálne. Na hodinách pracujú hlavne ramená a paže – väčšina cvikov je prevedená ladnými tanečnými pohybmi.

ASHTANGA yoga

Ashtanga yoga sa orientuje na vytvorenie najvyššieho stupňa vitality, energie a seba učenia, harmonizácia duševnej a telesnej schránky vyžadujúca maximálnu koncentráciu cvičenca, po lekcií odchádzate spotení a harmonizovaní

PILATES „institut“

posilňovacia, naťahovacia forma cvičenia stimulujúca obeh, rozvíja pružnosť a ohybnosť, tvaruje dlhé a štíhle svaly, napomáha k správnemu držaniu tela

RELAX / SOLÁRIUM

Relax

V priestoroch Hotela Mariána Gáboríka sme vytvorili priestor pre relaxačné služby. Relaxačné služby Vám u nás poskytne profesionálny diplomovaný fyzioterapeut Branislav Prokop.

 

Je držiteľ viacerých certifikátov a licencie pre samostatnú prax v odbore fyzioterapia. Robí fyzioterapeuta pre Slovenskú hokejovú reprezentáciu, má 11 rokov praxe v odbore športová rehabilitácia a 8 rokov pracoval pre privátnu kliniku – Sportclinic Bratislava so špecializáciou na športovú traumatológiu. Zúčastnil sa aj viacerých medzinárodných kongresov odbore športová traumatológia.

Ponuka služieb

  • individuálna LTV (po úrazoch a operáciách ramena, kolenného klbu, členkov atď. s využitím nestabilných plošín napr. bosu, trampolína, propriofoot, balance board, overball, fitlopty, flexibar, pilates metody)
  • masáže klasické, reflexné, športové
  • rehabilitácie – fyzikálna terapia (ultrazvuk, laser, elektroterapia)
  • mobilizačné techniky, PIR, AGR (techniky na zlepšenie pohyblivosti)
  • testovanie a tréning hlbokého stabilizačného systému
  • aplikácia kinesiotape a fixačného tapu
  • mäkke techniky (uvoľnovanie mäkkých štruktúr)
  • konzultácie s fyzioterapeutom (napr. po úrazoch)

Solárium

Ponúkame aj vertikálne alebo horizontálne solárium.

Kontakt pre relax / solárium

+421 907 752 628

hotel@mariangaborik.sk