MG Rink - Aréna

Marián Gáborík o aréne

Marián Gáborík - investor/zakladateľ
Marián Gáborík – rozhovor o založení MG Rink 2004
„Je naplnením jedného z mojich snov. V Trenčíne som robil svoje prvé hokejové kroky, učil sa prvé kľučky a strieľal góly. Som vďačný, že som dostal túto možnosť a z vďaky za to, čo mi hokej dal, som chcel pomôcť aj ďalším chlapcom a dievčatám, aby mali podmienky pre plnenie svojich športových snov.“
MG Rink - maketa štadióna 2005
MG Rink – maketa štadióna 2005

rok 2004 – základný kameň

Najprv to bol iba sen, ale v júli 2004 bol položený základný kameň stavby, ktorá od 1.7.2005 dostala názov MG Rink malý zimný štadión Mariána Gáboríka. Slúži trenčianským športovcom, verejnosti a športovým záujemcom.

rok 2005 – ocenenie

Mesto Trenčín udelilo Diplom za 1. miesto v súťaži „Stavba mesta Trenčín 2005“. Ocenenou stavbou sa stal vtedy ešte ako „MG Rink – malý zimný štadión Mariána Gáboríka“ na Hodžovej ulici v Trenčíne. Investorom stavby Mariánovi Gáboríkovi a autorovi projektu Ing. arch. Miloslavovi Vargovi z ARREEA, s.r.o Trenčín.

Silvia a Pavol (rodičia Mariána), prevzali ocenenie
Aréna Mariána Gáboríka – Silvia a Pavol (rodičia Mariána), prevzali ocenenie namiesto syna, ktorý bol v tom čase v NHL.
Aréna Mariána Gáboríka – Stavba mesta Trenčín 2005
Aréna Mariána Gáboríka – Stavba mesta Trenčín 2005

rok 2011 – z malého štadióna vyrástla Aréna Mariána Gáboríka

1. marca 2011 bolo otvorené rozšírené fitness centrum o Aeróbnu Zónu. Pribudlo relax centrum so službami fyzioterapeuta, 2 nové soláriá (vertikálne a horizontálne).
O pár dní na to bol otvoreny Hotel Mariána Gáboríka ako ďalšia súčasť tohoto športového komplexu. Hotel má 17 klimatizovaných izieb. Výťah pre zdravotne postihnutých čím je plne prístupný. Jeho služby boli ocenené 3 hviezdičkami. Viac informácií nájdete na www.hotelgaborik.sk.

rok 2015 – plnohodnotná kuchyňa

Od 5. februára 2015 sme na základe dopytu zákazníkov zrekonštruovali našu kuchyňu. Z kaviarne sa stala reštaurácia s plnohodnotným jedálnym lístkom, nápojovým lístkom aj ponuky pizze. Jedlá pripravuje náš kuchársky team dvanástiek.

rok 2017 – kompletná rekonštrukcia reštaurácie

Počas mesiaca september v roku 2017 bola nefunkčná reštaurácia v našej Aréne nakoľko prechádzala kompletnou rekonštrukciou vrátane fajčiarskej terasy. Priestory majú kapacitu pre približne 120 miest.

Marián Gáborík je prvým športovcom, ktorý investoval viac ako 50 miliónov slovenských korún na výstavbu zimného štadióna. Na takýto skutok človek potrebuje nielen odhodlanie, ale veľkú lásku k hokeju a najmä zmysel pre obetovanie sa druhým.MG Rink
Kontakt
Telefón:
+421 32/744 53 25, -26

Mobil:
+421 915 864 490

E-mail:
mgrink@mariangaborik.sk