Marián Gáborík otvoril prvý kemp 10. ročníka hokejovej školy

logo 10. výročie školy

Marián Gáborík v nedeľu 1. júla otvoril brány do kempov jeho Hokejovej školy už po 10. raz. Hneď v úvode jeho slov patrilo poďakovanie všetkým, ktorý pracujú na jej organizovaní. Letmo predstavil program kempu a poprial deťom, aby si odniesli nové skúsenosti a veľa príjemných zážitkov.

otvorenie s1

 

Poďakovanie patrí hlavne obetavosti a ochote všetkým ľudom, ktorý v letnom období, v čase dovoleniek urobia niečo naviac napriek tomu, že trénujú alebo ako hráči niekde makajú po celú sezónu. Nakoniec to je aj hlavným mottom Marianovej školy: „Ak chceš v hokeji niečo dosiahnúť, musíš urobiť niečo naviac.“ A podobne aj množstvo z našich účastníkov, ktorý tak isto trénujú vo svojich domáckych kluboch, ale tým, že chcú niečo v živote dosiahnuť, prídu do našej školy a dajú si niekoľko tréningov naviac. Ako povedal jeden z najlepších hokejistov na svete Jaromír Jágr: „Trénujem aj vtedy, keď konkurencia spí.“

 

otvorenie S1

Po krátkom príhovore Marián odovzdal slovo koordinátorovi trénerov Patrikovi Zelenkovi, ktorý predstavil trénerov prvého turnusu pre jednotlivé farby skupín. Okrem tréningov na ľade s hlavnými trénermi budú deti trénovať aj na tzv. suchom tréningu s fitnes trénermi. Tieto tréningy budú prebiehať vonku na ihrisku a v nepriaznivom počasí vo aerobic zóne vo fitness centre Arény Mariána Gáboríka.

Po tréneroch nasledovali informácie od hlavného vychovávateľa, ktorý so svojim 10 členným teamom ľudí zabezpečuje celodenný program detí. Starajú sa o všetko, aby sa deti mohli sústrediť hlavne na tréningy a hokej, aby nielen podali najlepšie výkony na tréningoch, ale aby sa po nich aj dobre zabavili a nadviazali priateľstvá medzi sebou.

Približne po 20 minútach sa deti rozišli do štyroch skupín tak ako boli zadelené pri registrácii. Každá skupina má svojich vychovávateľov a hlavného trénera skupiny. Hlavní tréneri vysvetlili čo vyžadujú na tréningoch a ako budú pod ich taktovkou tréningy prebiehať. Následne sa podľa svojho denného programu odobrali či už na obed a následne na tréning alebo iní zase na ubytovanie. Prvý tréning na ľade teda deti absolvovali ešte v deň príchodu.

 

Do prvého kempu z piatich v 10. ročníku prišlo viac ako 120 detí z celého sveta. Najviac detí prišlo z európskych krajín, no najmä z Poľska a Maďarska. Prišli deti aj zo zámoria USA a Kanady. Raritou medzi návštevníkmi je chlapec zo Soulu z Južnej Kórei. Z roka na rok v našej databáze návštevníkov pribudne nová krajina, ktorou je v celom 10. ročníku bez pochybne Južná Kórea.

 

Medzitým sa príbuzní, ale aj rodičia detí v kempe odfotili s Mariánom.

 

Všetký fotky nájdete na našom facebooku hokejovej školy.

Videá si môžete pozrieť aj na youtube kanály.