Google +
YouTube

Hokejová škola pre amatérov 2017

Share

Hokejová škola pre amatérov je určená pre nadšencov hokeja od veku 18 rokov a viac. Zaregistrovaný mali zraz v nedeľu do 13:30 hod. O 14-tej hodine boli oficiálne privítaní organizátormi a trénermi. Zároveň im bol predstavený program hokejového kempu, ktorý sme im pripravili počas celého týždňa. Trénermi 13-tich amatérov boli Nikolas Šturmankin, Marián Jakab, Roman Tvrdoň a Michal Dovina mal na starosti dvoch brankárov.

Ešte v deň príchodu čakal amatérov tréning na suchu aj na ľade. Spoločne sa zoznámili a tréneri zistili ako sú na tom v ich hokejových zručnostiach.

Amatéri mali v programe aj prednášku s certifikovaným mentálnym trénerom Michalom Kopčanom o mentálnom koučingu. Michal podobne ako na kempoch pre deti aj amatérom priblížil ako správne pracovať s myšlienkami a ich pocitmi. Ako príklady použil vlastné životné situácie či už zo svojej skúsenosti ako profesionálny športovec alebo už z praxe mentálneho trénera.

Amatéri trénovali dvojfázovo každý deň. Tréningové jednotky viedol hlavný tréner Nikolas Šturmankin a asistovali mu Roman Tvrdoň a Marián Jakab. S Romanom Tvrdoňom si vyskúšali najprv streľbu. Druhá skupina medzitým trénovala nahrávku do útoku s ťahom na bránu. Po chvíli sa na stanoviskách prestriedali.

Tréning 2 brankárov, ktorým sa venoval 1. ligový aktívny brankár teamu MHK Dubnica – Michal Dovina.

Na suchom tréningu sa im venoval Attila Bátky, ktorý má skúsenosti aj ako účastník olympijských hier v rokoch 2004 a 2008.

Amatéri mali v programe naplánované 2 riadne zápasy (utorok a štvrtok) so všetkým ako sa patrí. Súpera im robili miestny amatérsky hokejisti, ktorí si taktiež chodia občas zahrať do Aréna Mariána Gáboríka. Zápas sa hral 2 x 25 minút. Amatéri si tak vyskúšali riadne rozkorčuľovanie podľa pokynov hlavného trénera. Prestávka trvala 10. minút s trénermi v kabíne pričom sa ich tréneri snažili upozorniť na chyby, ktoré robia. Fotky sú zo štvrtkového zápasu 10.9.2017.

Rozkorčuľovanie amatérov vyzeralo ako pred riadnym zápasom.

Trénerská porada tesne pred zápasom.

Začiatok zápasu, prvá polovica skončila tesnou výhrou súpera 3-2.

V druhej polovici zápasu padlo až 9 gólov. Amatéri vyrovnali na 3-3 no vzápätí súper odskočil na 5-3.

Amatérom sa zaujímavými gólmi nastrelením na brankára podarilo vyrovnať a dokonca ísť do vedenia na 5-6 čo bolo ich jediné vedenie v celom zápase. Miestny team amatérov sa nenechal zahanbiť a poskladaný team amatérov z Ruska, Rakúska, Poľska, Čiech aj Slovenska nakoniec zdolal 8-6.

Po zápase si dali ešte samostatné nájazdy.

Ukončenie stretnutia s podaním rúk so súperom a spoločnou fotkou.